Здоров"я та безпека
Порядок дій
учасників освітнього процесу Стрілківської гімназії
у разі отримання сигналів оповіщення у воєнний час
Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги
· Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти
- Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу освіти.
- Вчитель миттєво сповіщає здобувачів освіти (словесно) про сигнал «Повітряна тривога» та припинення заняття.
- Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації здобувачів освіти від класу до укриття.
- Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості здобувачі освіти самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування здобувачі освіти залишають приміщення групами.
- Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Молодшим класам необхідно надати
- помічників.
- Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
- Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
- Здобувачі освіти або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
- У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб здобувачі освіти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того, як усі займуть свої місця, відповідальний за клас повинен перевірити присутність усіх здобувачів освіти.
- Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.
- Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався колонами або групами.
- Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину.
Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня
- Якщо сигнал оповіщення прозвучав до початку освітнього процесу, вчитель залишається вдома та після закінчення повітряної тривоги прямує на робоче місце.
- Якщо сигнал оповіщення застав працівника вдорозі і працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти, то працівник переміщується до укриття закладу освіти.
- Якщо до закладу освіти далеко, то працівник має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.
Як діяти учням під під час повітряної тривоги
За певних обставин алгоритм може бути дещо різним, але найголовніше правило звучить так: почув сирену — одразу прямуй до укриття.
Залежно від того, де перебуває дитина, вона має знати, як діяти швидко та без паніки.
Якщо повітряна тривога пролунала до початку занять, дитина залишається вдома і чекає закінчення повітряної тривоги та повідомлення вчителя про початок або відміну занять.
У закладі освіти
· Чітко виконувати вказівки вчителів, швидко та без паніки пройти в укриття.
· Після команди «Відбій повітряної тривоги» разом зі вчителем вийти з укриття та повернутися до класу.
У громадському місці
- Потрібно уважно слухати повідомлення адміністрації закладу, де перебуває дитина, і дотримуватись озвученої інструкції.
- Під час евакуації НЕ користуватися ліфтом, а спускатись лише сходами.
- Прямувати до укриття чітко визначеним маршрутом.
На вулиці
- Одразу прямувати до найближчого укриття.
- Якщо дитина не знає, куди йти — треба, не соромлячись, спитати у дорослих.
- Якщо поряд немає укриття, але видно дерева, варто прямувати туди і сховатися (дерева забирають на себе розліт осколків).
- Не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки.
Вдома
- Закрити вікна, вимкнути всі електроприлади та світло.
- Швидко одягнутися, взяти з собою тривожний наплічник із необхідними речами.
- Разом із дорослими прямувати до укриття та уважно стежити за повідомленням місцевої влади та правоохоронців.
- Якщо поруч немає укриття, дотримуватися правила «двох стін»
- .
Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитині щодо залучення її до диверсійної діяльності
Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно необхідно повідомити поліції за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції.
Telegram-канал «Брама», в якому щодня дають інформацію про блокування різних акаунтів в соцмережах, де дезінформують, вчиняють протиправну діяльність, шахрайство. В цьому Telegram-каналі є інформація, як вберегтися від певних методів шахрайства, а також як захистити себе та свою сторінку в соціальній мережі.
Сьогодні кібер- та загрози із вербування виявляють різні державні та недержавні організації, які спеціалізуються на безпеці та протидії інформаційним і фізичним загрозам. Основні з них: Кіберполіція, Служба безпеки України (СБУ), Національний координаційний центр кібербезпеки
(Рада національної безпеки і оборони України), Міністерство оборони України, волонтерські та приватні організації, звичайні громадяни.
Але вони просять про допомогу й українців: можна долучитись до блокування телеграм- та ютюб-каналів, фейсбук-груп, інстапрофілів, які поширюють дезінформацію, а також дані про місця дислокації ЗСУ.
Для цього варто звернутись у чатбот StopRussia | MRIYA, надіслати відомості про виявлені ресурси, щоби їх перевірили та заблокували.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Має чатботи і СБУ. В один із них, «Знайди зрадника» https://t.me/Traitor_Search_bot, можна надсилати інформацію про людей, які співпрацюють із російськими загарбниками, про інтернет-агентів, що передають ворогові інформацію чи поширюють контент на його підтримку.
Наказ про дотримання правил безпеки з вибухонебезпечними та незнайомими предметами
Наказ про профілактику всіх видів дитячого травматизму
Протидія залученню підлітків до терористичної діяльності (презентація)
Як діяти, якщо тебе вербують спецслужби ворога